menu

Siquijor

Ostrov Siquijor se rozkládá jižně od ostrova Cebu a současně je nejmenší provincií na Filipínách. Vyskytuje se zde velké množství světlušek, které v noci šíří jemnou záři, která připomíná oheň a proto byl nazýván špaňelskými objeviteli  také „Ostrov ohně“.

Ostrov je opravdu kouzelný hlavně proto, že leží mimo hlavní turistické trasy, a tak se tu cizí návštěvníci příliš nevyskytují. Hlavním město ostrova nese stejný název Siquijor a je důležitým přístavem. Pobřeží ostrova je rovinaté, ale ve vnitrozemí je povrch ostrova hornatý. Nejvyšší bod ostrova tvoří hora Bandilaan vysoká 557 metrů. Celý ostrov byl v roce 1978 vyhlášen mořskou rezervací a turistickou zónou. Návštěvníci tu mohou obdivovat krásné pláže, jeskyně, řeky s překrásnými vodopády i studánky.

Potápěči jistě ocení zdejší, lidským zásahem nedotčený, podmořský život.  

 

Vodopády Cambugahay

Krásné stupňovité vodopády najdeme ve stejnojmenné provincii Cambugahay. Místo nabízí průzračnou vodu vhodnou ke koupání a osvěžení. Cesta k vodopádům vede ze strmého kopce a je kluzká.

 

Kostel a zvonice sv. Františka z Assisi

Kostel stojí od roku 1870 v blízkosti místního mola. Místo pro stavbu kostela bylo vybráno s rozmyslem, aby jako první uvítal přijíždějící návštěvníky. Nedávno prošel rekonstrukcí.

Zájezdy destinace Siquijor